Zúčastněné soubory

Zahraniční soubory:

ANSAMBLURILE DE CINTECE SI DANSURI POPULARE ROMANESTI „CUNUNIȚA” SI „CUNUNIȚA NĂZDRĂVANĂ ”, Satu Mare, Rumunsko

Skupina vystupující na Karlovarském folklorním festivalu se skládá ze členů dvou souborů – Cununița a Cununița Năzdrăvană. První z nich funguje již od roku 1982 a je schopen prezentovat choreografie až o 16 párech. Za dobu svého fungování účinkoval na festivalech po celé Evropě, v Izraeli, Kanadě a USA. Druhý, mladší, byl založen roku 2002 a sdružuje především děti od 5 do 14 let. Oba soubory zpracovávají folklor oblasti Codrului v severním Rumunsku.

CAS ILINDEN, Bitola, Makedonie

V roce 1955 se dala dohromady skupina nadšenců, která si vzala za cíl studovat a oživovat staré makedonské lidové tradice. Zajímají se o umění hudby, tance a krojů, které pak prezentují svým divákům na jevišti. Jejich vystoupení se vyznačují perfektním zpracováním původních materiálů a jejich prezentací na velmi vysoké úrovni. Současný počet členů souboru je až šokující, sdružují přes 320 tanečníků a hudebníků rozdělených do tří dospělých a několika dětských složek.

ENSAMBLE UNIVERSITY 2 AT IVANE JAVAKHISVILI TBILISI STATE UNIVERSITY, Tbilisi, Gruzie

Soubor založil David Kikvadze v roce 1996. Za tu dobu se zúčastnil mnoha festivalů v Severní i Jižní Americe, Asii a téměř po celé Evropě. Ve svém repertoáru má tance sólové, párové i skupinové. Ženská role v tanci je půvabná a ladná a snaží se vyjádřit emoce pomocí pohybu. Je srovnatelná s klasickým baletem. Také tanečníci se mohou chlubit originální technikou, která je typická jen pro gruzínský folklor – tančí pouze na špičkách.

FOLKLÓRNY SÚBOR ŽELIEZKO, Košice, Slovensko

Nejmladší košický folklorní soubor Želiezko vznikl v roce 2009. V choreografické tvorbě převládají tance z regionů východního Slovenska – Abov, Zemplín, Šariš, Spiš, v repertoáru jsou i rusínské tance. Soubor za svých pár roků existence získal už několik ocenění na celostátní úrovni. Účinkoval již na festivalech v Bulharsku, Polsku, Maďarsku, České republice a nejdál se podíval na mezinárodní festival na Kypr. Své umění měli mladí tanečníci možnost již dvakrát předvést na největším slovenském folklorním festivale ve Východné.

SPANDAN SANSKRUTIK TRUST, Ahmedabad, Indie

Akademie lidových tanců z Indie prezentuje svým divákům zvyky ze života venkovských lidí, tradice různých slavností nebo pocházející z ústní lidové slovesnosti. Představují rozmanité písně, kostýmy a tance. Obrovská rozloha země, pětitisíciletá historie se spoustou panovníků a náboženských odvětví, různorodé geografické podmínky, to všechno mělo vliv na formování životního stylu a zvyků místních obyvatel. Lidové umění kdysi bavilo, vzdělávalo a spojovalo společnost a o totéž se indický soubor snaží i dnes. Název souboru Spandan znamená tlukot srdce nebo vlnění klidné vody. Byl založen v roce 1989 a od té doby se snaží uchovávat kulturní dědictví Indie a předávat jeho krásu lidem doma i v zahraničí.

Naposledy aktualizováno: 2017-08-21 23:00:01

Pomocná navigace:

 

Pořadatel festivalu:


    

 
 

Děkujeme za spolupráci:


    

 

 

Pořadatel KFF: Mediální partneři KFF:

SPaT Dyleň, Karlovy Vary Krajské listy krl° - Karlovarské radniční listy Český rozhlas