Zúčastněné soubory

Zahraniční soubory:

STKIP SEBELAS APRIL, Sumedang, Indonésie

Až z dalekého ostrova Jáva pochází folklorní soubor STKIP Sebelas April. Pracuje při stejnojmenné univerzitě v provincii Sumedang na západní části ostrova. Jejich tance pochází nejen z Jávy, ale také z Bornea, Bali, Sumatry nebo Papui. Soubor účinkoval na mnoha festivalech v domácí Indonésii, ale také v zahraničí, například v Japonsku, Jižní Koreji nebo Vietnamu.

DIKMEN YOUTH CENTER, Dikmen, Severní Kypr

Folklorní soubor Dikmen Youth Center vznikl v roce 2009 a pracuje při obecním středisku mládeže. Klade si za cíl představovat kyperskou a tureckou kulturu jak doma, tak v zahraniční a povzbuzovat místní mladé lidi k budování nových vztahů. Soubor se skládá ze čtyř složek, které navštěvuje 90 tanečníků. Prvního festivalu se zúčastnili v roce 2012 v Turecku a od té doby navštívili také Švýcarsko a Rumunsko.

SIEMIANOWICE, Siemianowice Śląskie, Polsko

Soubor písní a tanců Siemianowice představuje polský folklor již dlouhá léta. Své malebné tance prezentují v pestrobarevných národních a regionálních krojích z celého Polska. Krása původních zvyků a folkloru je doprovázena profesionálními hudebníky. Soubor má více než stoletou tradici. Vysokou uměleckou úroveň tohoto souboru dokazuje jejich členství v organizaci CIOFF, která zaštiťuje nejlepší folklorní soubory světa. Je zároveň laureátem mnoha mezinárodních festivalů, účinkoval téměř ve všech evropských státech. Vystoupení souboru jsou vždy rozmanitá, živá a pestrá a diváci je přijímají s nadšením.

AGILLA E TRASIMENO, Castiglione del Lago, Itálie

S cílem oživit venkovské tradice a kulturu středoitalského kraje Umbrie a především okolí jezera Trasimeno byl roku 1957 založen soubor Agilla e Trasimeno. Jeho členy jsou mladí lidé z malebného městečka Castiglione del Lago ležícího na břehu jezera, kteří sdílí společnou vášeň pro tradice své země. Jejich prosté kroje pocházejí z 19. a 20. století. Vynikají na nich velké barevné šatky, které ženy nosí přes ramena.

TRENČAN, Trenčín, Slovensko

Folklorní soubor Trenčan pracuje při Gymnáziu Ľ. Štúra v Trenčíně nepřetržitě od svého vzniku v roce 1949. Patří mezi nejstarší a nejvyspělejší soubory na Slovensku. Zaměřuje se na uchovávání původního folklorního materiálu trenčínského regionu (západní část Slovenska), který umělecky zpracovává. Své členy vede k poznávání folklorních tradic, rozvíjí estetické cítění a pohybovou kulturu. Neoddělitelnou součástí taneční složky souboru je lidová hudba a dívčí pěvecká skupina. V souboru se doteď vystřídalo více než 1300 členů, vytvořeno bylo více než 110 choreografií, Trenčan absolvoval víc než 2300 představení doma i v zahraničí. Tleskali mu diváci ve 27 zemích Evropy, Asie a Afriky.

RUSINIJA, Humenné, Slovensko

Mužský pěvecký soubor Rusinija se svojí činností zaměřuje na folklorní rusínské a ukrajinské lidové písně se zřetelem na zachování čistoty původního textu lidových písní i hudebního projevu. Důkladně studuje původní materiál z veškerých zdrojů a následně zpracovává lidové písně do ucelených textů a programových bloků. Tímto způsobem se členové souboru stávají nositeli tradic a mohou dědictví svých předků nejen uchovávat, ale i aktivně šířit. Folklorní soubor chce svými aktivitami zachovat kulturní hodnoty a lidové tradice rusínské národnostní menšiny a následně je propagovat mezi širokou veřejnost doma i v zahraničí.

Naposledy aktualizováno: 2016-08-01 01:35:01

Pomocná navigace:

 

Pořadatelé festivalu:


    
    

.
 

Pořadatelé KFF: Mediální partneři KFF:

SPaT Dyleň, Karlovy Vary Obec Slovákov, Karlovy Vary Student Agency krl° - Karlovarské radniční listy Český rozhlas