Zbrusu nové pořady na 15. KFF

20.07.2010
 

Již po patnácté se v Karlových Varech uskuteční Karlovarský folklorní festival. Za dobu své existence si získal řadu příznivců z řad místních obyvatel, lázeňských hostů a také folklorních souborů.

Karlovarský folklorní festival se řadí mezi významné kulturní akce města. Během minulých let se zde představila řada zahraničních i domácích souborů. Letošní ročník nebude výjimkou. Ze zahraniční k nám dorazí soubory z Činy, Nového Zélandu, Venezuely, Mexika, Rumunska, Slovenska a samozřejmě také z Čech a Moravy. Domácí scénu bude reprezentovat Soubor písní a tanců Dyleň Karlovy Vary.

Novinkou letošního festivalu bude nový festivalový pořad, který se uskuteční 3. září v Městském divadle Karlovy Vary. Tento pořad bude věnován právě zahraničním souborům, kterých se na letošním ročníku sejde opravdu požehnaně.

Pro návštěvníky festivalu je na prostranství před LH Thermal opět připraven Jarmark lidových řemesel.

Tančit a zpívat se bude po celý víkend na všech kolonádách ve městě. V sobotu se uskuteční v Lázeňském hotelu Thermal tradiční Galaprogram, na kterém se představí všechny zúčastněné soubory.

V neděli se program přesune do krásného přírodního amfiteátru pod hradem Loket, který dodá každému folklornímu vystoupení neopakovatelnou atmosféru.

Dalšími festivalovými novinkami jsou pro tento ročník Folklorpárty s populární skupinou Tomáš KOČKO & ORCHESTR, výuka exotických tanců nebo nedělní Folklorní stezka se soutěžemi pro děti.

Přijďte, přijeďte, zastavte se ve dnech 3. až 5. září v Karlových Varech, jistě se bude na co dívat.

Naposledy aktualizováno: 2010-07-20 16:52:21


Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, null given in /home/users/kffestival/kffestival.cz/web/fn/fn_db.php on line 13

Pomocná navigace:

 

Pořadatel festivalu:


    

 
 

Děkujeme za spolupráci:


    

 

 

Pořadatel KFF: Mediální partneři KFF:

SPaT Dyleň, Karlovy Vary Krajské listy krl° - Karlovarské radniční listy Český rozhlas