Zúčastněné soubory

Zahraniční soubory:

AKIRATA CULTURAL FOLK DANCE GROUP, Avarua, (Cookovy ostrovy)

Soubor Akirata, který pochází z tichomořského ostrova Rarotonga, se specializuje na tradiční tance s doprovodem bubnů z oblasti Cookových ostrovů. Vystupuje přitom v nádherně barevných kostýmech zhotovených z přírodních materiálů, jako jsou kůra divokého ibišku, peří, perleť nebo bambus. Profesionální soubor, který je nositelem mnoha ocenění, uskutečňuje v České republice své první evropské turné

HUEYITLATOANI, Mexico City (Mexiko)

Mexický soubor se po velkém úspěchu na 12. Karlovarském folklorním festivale v roce 2007 vrací a svou latinskoamerickou vitalitou a energií se chystá opět rozezpívat a roztančit i letošní publikum.

WHAKAARI, Rotorua (Nový Zéland)

Patnáctičlenný soubor pocházející ze srdce Nového Zélandu, z města Rotorua, obklopeného jezery a oceánem, přijede pozdravit svým tradičním pozdravem „Hongi“ – přitisknutím nosů symbolicky vdechuje lásku a respekt k tomu, koho zdraví. Karlovarské publikum se má na co těšit :-).

JÁNOŠÍK, Svit (Slovensko)

Neexistuje známější slovenský folklorní soubor, než Jánošík ze Svitu. Karlovarský folklorní festival již Jánošíka hostil několikrát a vždy se jeho vystoupení stalo nezapomenutelným diváckým zážitkem. V letošním roce nelze opět slíbit nic jiného, než obrovskou folklorní smršť!

ĽUDOVÁ HUDBA Juraja Jánošíka, Těrchová (Slovensko)

Ľudová hudba Juraja Jánošíka je významným nositelem těrchovských tradic a folkloru. Jedná se o mladou muziku, která funguje již pět let a prezentuje se právě lidovými písněmi z oblasti Těrchové. Za zmínku též stojí, že v ní účinkují muzikanti ve věku od 19 do 21 let.

BOHEMIA, Gerník, Banát (Rumunsko)

Velkou pozornost na festivalu si určitě zaslouží krajanský soubor z české vesnice Gerník v rumunském Banátu. Soubor předvede české písně a tance v podobě, v jaké se v obcích na hranicích Rumunska a Maďarska z generace na generaci předávají už od první čtvrtiny 19. století. Tehdy totiž první kolonisté z Čech do rumunského Banátu dorazili.

SOL LARENSE Y SU GENTE, Caracas (Venezuela)

Je nám líto, ale tento soubor musel z finančních důvodů svou účast na festivalu zrušit. V současné době se snažíme zajistit náhradu. Děkujeme za pochopení!

Domácí soubory:

ČTYŘLÍSTEK (Nové Strašecí)

Mladý soubor z Nového Strašecí se zabývá především folklórem středních Čech (Rakovnicko, Berounsko, Slánsko), disponuje však i cimbálovou a dudáckou muzikou, hrající písně moravské a jihočeské. Soubor, který má za sebou již více než 1500 vystoupení po celém světě, se letos na Karlovarském folklorním festivalu představí poprvé.

DFS DYLEŇ (Karlovy Vary)

Dětský folklorní soubor Dyleň dnes patří ke špičkovým dětským souborům v rámci celé České republiky. Několikrát se zúčastnil zemské a celostátní přehlídky nejlepších dětských kolektivů, dvakrát účinkoval na Dětské Strážnici a byl pozván i na jubilejní 60. ročník MFF Strážnice. V dnešní době má asi 50 členů rozdělených do tří věkových kategorií. V nejstarší části souboru, kterou doprovází vlastní dětská lidová muzika, jsou děti od 10 do 15 let.

DYLEŇ (Karlovy Vary)

Soubor písní a tanců Dyleň, pořadatel Karlovarského folklorního festivalu, zpracovává písně a tance širšího Karlovarska – území, kde vedle sebe po staletí žili Češi i Němci. Více než stočlenný soubor s několika tanečními složkami od dětí až po „archiv“ vystupoval již v řadě zemí po celé Evropě a nedávno oslavil obrovský úspěch na turné po Mexiku.

MALÝ LIDOVÝ SOUBOR - MLS (Plzeň)

Malý lidový soubor je skupina deseti muzikantů a zpěváků, tvořená převážně studenty a absolventy plzeňské Konzervatoře. Soubor vznikl v roce 2009 kolem dlouholetého folklorního matadora, upravovatele lidových písní Miroslava Šimandla. Vedle houslí, klarinetů a kontrabasu hrají jeho členové na tradiční folklorní nástroje – dudy a niněru.

SKEJUŠAN (Chomutov)

Stále mladý, již tradiční host Karlovarského folklorního festivalu, přijede opět rozveselit publikum svou svěžestí a radostí z folkloru. Soubor Skejušan zpracovává a uchovává zvyky Rusínů z oblasti bývalé Podkarpatské Rusi. Krásné zpěvy, zpívané v rodném jazyce, za doprovodu čerstvě pečeného pečiva a domácí pálenky povzbudí snad každého.

SVĚTLOVAN (Bojkovice)

Soubor Světlovan byl založen v roce 1953 a zpracovává folklór ze dvou národopisných oblastí: Luhačovického Zálesí a Moravských Kopanic. Na Karlovarský folklorní festival přiveze i cimbálovou muziku Jaroslava Pavlíka. Diváci se mohou těšit jak na temperamentní tance, tak na tradiční moravské lidové písně.

ÚSMĚV (Horní Bříza)

Soubor Úsměv z Horní Břízy s originálním stylem a repertoárem se díky své výborné kapele, znamenitým zpěvákům a interpretačním schopnostem tanečníků vypracoval mezi naše nejlepší folklórní kolektivy a byl pro to několikrát oceněn hlavní cenou festivalů. Na Karlovarském festivale zaujal publikum již několikrát, především svými znamenitými choreografiemi plnými vtipu a elánu.

Naposledy aktualizováno: 2010-08-24 18:53:46


Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, null given in /home/users/kffestival/kffestival.cz/web/fn/fn_db.php on line 13

Pomocná navigace:

 

Pořadatel festivalu:


    

 
 

Děkujeme za spolupráci:


    

 

 

Pořadatel KFF: Mediální partneři KFF:

SPaT Dyleň, Karlovy Vary Krajské listy krl° - Karlovarské radniční listy Český rozhlas