Již po 16. ožije v Karlových Varech folklor

Tisková zpráva
8.7.2011
 

Přípravy na 16. ročník Karlovarského folklorního festivalu, který proběhne ve dnech 1. – 4. září, jsou v plném proudu. Organizátoři akce letos chystají nejen vystoupení třinácti předních souborů z tuzemska i zahraničí, ale i mnohé doprovodné akce, při kterých si přijdou na své všechny generace.

Již tradičně se o prvním zářijovém víkendu stanou Karlovy Vary dějištěm významných folklorních slavností. Těšit se tento rok mohou návštěvníci na prvotřídní výkony folklorních souborů z Brazílie, Ruska, Francie, Slovenska a mnoha koutů České republiky. Festivalové scény budou opět rozmístěny po celé lázeňské zóně, od LH Thermal až k Poštovnímu Dvoru. Vedle toho však festival nabídne i další doprovodné akce pro celou rodinu – tradiční jarmark lidových řemesel, výuku tanců před LH Thermal, Folklorparty v hotelu Mánes, poutavou přednášku historika Stanislava Burachoviče, Snídani u pramenů nebo folklorní stezku v Lokti s mnoha soutěžemi pro děti.

Zcela novým pořadem bude sobotní odpoledne před LH Thermal věnované cizincům žijícím v České republice. Nejprve se představí vietnamský soubor, dále vystoupí indonéské tanečnice, které rovněž předvedou tradiční čajový obřad, a nakonec se diváci mohou těšit na módní přehlídku českých a exotických krojů. Karlovarský folklorní festival se tak snaží přispět k vzájemnému respektu a toleranci různých kultur, bez ohledu na národnost, rasu, či náboženské vyznání. Jelikož se folklor týká všech, včetně těch, kteří nemají v životě jednoduché podmínky, rozhodli se pořadatelé věnovat výtěžek z koncertu v přírodním amfiteátru v Lokti na dobročinné účely. Letos tak festival pomůže dětem z rozvrácených rodin. „Jsem rád, že náš festival nejen baví a vzdělává, ale že jsme schopni díky tomu, co děláme, pomáhat těm, kteří to potřebují, což je v dnešní době nesmírně důležité“, říká ředitel festivalu Lubor Hanka.

Karlovarský folklorní festival je kulturní akcí celorepublikového významu, jejíž popularita byla mezi karlovarskými obyvateli stvrzena vítězstvím v anketě MF DNES „Kulturní událost Karlovarského kraje roku 2010“. Od samého počátku je festival organizován dobrovolníky, členy Souboru písní a tanců Dyleň, jejich rodinami a přáteli. Festival se od svého založení roku 1996 rozrostl do značné velikosti a významu a za léta své existence hostil soubory z Afriky, Ameriky, Austrálie a Oceánie a z většiny evropských zemí.

„Už nyní se těšíme na naše diváky a můžu slíbit, že i oni se mají letos na co těšit!“ dodává Lubor Hanka.

 

Anna Kučerová

Naposledy aktualizováno: 2011-07-08 02:35:28

 

Pořadatel KFF: Mediální partneři KFF:

SPaT Dyleň, Karlovy Vary Krajské listy krl° - Karlovarské radniční listy Český rozhlas