15. Karlovarský folklorní festival Kulturní událostí Karlovarského kraje 2010

Tisková zpráva
23.2.2011
 

15. ročník Karlovarského folklorního festivalu, který proběhl od 2. do 5. Září 2010, vyhrál anketu MF DNES – Kulturní událost Karlovarského kraje 2010. Festival se dostal do čela ankety díky divoké kartě čtenářů – své vítězství získal, aniž by byl mezi nominovanými akcemi, což dokazuje jeho vysokou popularitu u karlovarského publika.

Loňský ročník festivalu přinesl hned několik novinek – organizátorům se podařilo obsadit další důležitou karlovarskou scénu – Karlovarské městské divadlo – s programem „Tance čtyř kontinentů“. Dalšími úspěšnými novinkami byla například Folklorní stezka pro děti v amfiteátru pod hradem Loket, kde si příchozí děti mohly vyzkoušet karlovarské kroje nebo se učit základní taneční kroky. V neposlední řadě byl novým osvěžením pořad Folklorparty s kapelou Tomáš KOČKO & ORCHESTR v lázeňské léčebně Mánes, na kterou navázala volná zábava s lidovými kapelami pro širokou veřejnost. Největším vítězstvím byl pro festival především kompletně vyprodaný velký sál LH Thermal při sobotním Galaprogramu, kde se představily všechny zúčastněné soubory s hvězdami z Nového Zélandu, Mexika, Číny a mnohými dalšími.

Vítězství v anketě je úspěchem především pro jeho hlavní organizátory – členy Souboru písní a tanců Dyleň. Prezident festivalu, Lubor Hanka, k úspěchu v rozhovoru pro MF DNES řekl: „Mám velkou radost, že se našli lidé, kteří si dali tu práci a poslali nám hlas. Pro nás je to obrovská motivace do dalších ročníků“. Zároveň také uvedl, že již nyní se chystá ročník následující. Již nyní je téměř jisté, že na 16. ročník Karlovarského folklorního festivalu, který se bude konat od 1. do 4. září 2011, dorazí kromě pestré škály souborů z Čech, Moravy a Slovenska, například soubory z Brazílie, Ruska, Malty nebo Francie.

 

Webové stránky festivalu: www.KFFestival.cz

Dokument z 15. ročníku festivalu: http://www.youtube.com/watch?v=yqFDBMM6NIE

Webové stránky SPaT Dyleň: www.dylen.cz

Kontakty: http://www.kffestival.cz/realizacni.php

 

Alžběta Lupíšková

Naposledy aktualizováno: 2011-02-23 02:43:12

 

Pořadatel KFF: Mediální partneři KFF:

SPaT Dyleň, Karlovy Vary Krajské listy krl° - Karlovarské radniční listy Český rozhlas