Loketský amfiteátr přivítá folkloristy

Tisková zpráva
28.7.2011
 

Již tradičně se v rámci Karlovarského folklorního festivalu uskuteční v Přírodním amfiteátru Loket závěrečné představení této významné akce. Pořad s názvem Mezinárodní folklorní odpoledne v Lokti, který se koná v neděli 4. září od 14.30 hod., se může pochlubit účastí předních folklorních souborů z takových destinací, jako jsou Brazílie, Rusko nebo Kypr. Celému programu bude v přilehlém parku od 12.30 hod. předcházet zábavně-naučná Folklorní stezka – soutěžní program pro děti i jejich rodiče, plný soutěží, her a úkolů.

Pro ty, kteří by rádi navštívili tento pořad, ale nemají zajištěnou dopravu z Karlových Varů do města Loket, bude ve 12.00 hod. vypraven autobus od karlovarské městské Tržnice. Návštěvníci ho snadno rozpoznají díky krojovanému páru, který zde bude čekat.

Na organizaci nedělního odpoledne v loketském amfiteátru spolupracují s pořadatelem akce, Karlovarským folklorním festvalem, i členové Dětského folklorního souboru Dyleň a karlovarského skautského oddílu Mikan. Ti pro účastníky připravili skutečné bohatý program – děti si budou například moci vyzkoušet karlovarský kroj nebo se naučí základní taneční kroky. Na vítěze mnoha soutěží pak čeká jako odměna návštěva loketského hradu zdarma. Bezprostředně po skončení Folklorní stezky pak mohou návštěvníci zhlédnout taneční vystoupení špičkových folklorních souborů.

Jelikož se folklor týká všech, včetně těch, kteří nemají v životě jednoduché podmínky, rozhodli se organizátoři vybírat na akci dobrovolné vstupné, jehož výtěžek bude věnován na dobročinné účely. Letos tak mají návštěvníci možnost pomoci dětem z dětských domovů v Karlových Varech a v Ostrově. „Jsem rád, že náš festival nejen baví a vzdělává, ale že jsme schopni díky tomu, co děláme, pomáhat těm, kteří to potřebují, což je v dnešní době nesmírně důležité“, říká ředitel Karlovarského folklorního festivalu Lubor Hanka.

Karlovarský folklorní festival, který se letos uskuteční již po šestnácté, je kulturní akcí celorepublikového významu. Letos proběhne ve dnech 30.8. – 4.9. v Karlových Varech a blízkém okolí. Festival, jehož popularita byla stvrzena vítězstvím v anketě MF DNES „Kulturní událost Karlovarského kraje roku 2010“, bude tento rok hostit celkem 14 domácích i zahraničních souborů. Více informací o programu a doprovodých akcích nalezenete na internetových stránkách festivalu www.KFFestival.cz.

 

Anna Kučerová

Naposledy aktualizováno: 2011-07-28 18:13:40

 

Pořadatel KFF: Mediální partneři KFF:

SPaT Dyleň, Karlovy Vary Krajské listy krl° - Karlovarské radniční listy Český rozhlas