16. Karlovarský folklorní festival nabídne zábavu pro celou rodinu

Tisková zpráva
22.8.2011
 

Již za pár dní začíná 16. Karlovarský folklorní festival, který představí přední folklorní soubory nejen z Čech, Moravy a Slezska, ale i z Francie, Ruska nebo Kypru. Od 30. srpna do 4. září mohou diváci navštívit vystoupení na festivalových scénách v Karlových Varech, Mariánských Lázních, Lokti, Františkových Lázních nebo v Jáchymově. Vedle tanečních a pěveckých představení přichystali organizátoři také mnohé doprovodné akce, při kterých si příjdou na své všechny generace.

„Na co se mají návštěvníci těšit nejvíce? No přece na to, že se celé město rozzáří pestrými kroji, hudbou a tancem,“ říká členka Rady Karlovarského folklorního festivalu, Mgr. Eva Hanková. Festivalové scény budou totiž opět rozmístěny po celé lázeňské zóně, od LH Thermal až k Poštovnímu Dvoru. Od pátku do neděle na nich budou probíhat kolonádní koncerty. Hlavními pořady festivalu jsou však EXOTIC DANCE SHOW, koncert, který přinese vystoupení zahraničních souborů v delších blocích na krásné divadelní scéně, FESTIVALOVÝ GALAPROGRAM, na kterém se představí všichni účastníci festivalu a MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ ODPOLEDNE v přírodním amfiteátru pod hradem Loket, kterému předchází FOLKLORNÍ STEZKA určená dětem. Právě ta se vloni při své premiéře setkala s velkým ohlasem, protože dětem nabízí řadu her a neotřelých soutěží se zajímavými výhrami. Již tradičně bude festival doprovázet i Jarmark lidových řemesel, letos rozšířený o prodej tradičních jídel a nápojů.

Zcela novým pořadem festivalu je sobotní odpoledne věnované cizincům žijícím v České republice s názvem „Žijí s námi“. Zástupci vietnamské a indonéské kultury na něm budou předvádět tradiční obyčeje, kroje či pokrmy. Karlovarský folklorní festival se tak snaží přispět k vzájemnému respektu a toleranci různých kultur, bez ohledu na národnost, rasu, či náboženské vyznání. Jelikož se folklor týká všech, včetně těch, kteří nemají v životě jednoduché podmínky, rozhodli se pořadatelé věnovat výtěžek z koncertu v Lokti na dobročinné účely. Letos tak festival pomůže Dětskému Domovu v Karlových Varech a v Ostrově vybavit dětské pokoje v nové pobočce v Mezirolí.

Karlovarský folklorní festival je kulturní akcí celorepublikového významu, jejíž popularita byla mezi karlovarskými obyvateli stvrzena vítězstvím v anketě MF DNES „Kulturní událost Karlovarského kraje roku 2010“. Od samého počátku je festival organizován dobrovolníky, členy Souboru písní a tanců Dyleň. Festival se od svého založení roku 1996 rozrostl do značné velikosti a významu a za léta své existence hostil soubory z Afriky, Ameriky, Austrálie a Oceánie a z většiny evropských zemí.

„Už nyní se těšíme na naše diváky a můžu slíbit, že i oni se mají letos na co těšit!“ dodává Lubor Hanka, ředitel festivalu. Více informací o programu a doprovodých akcích nalezenete na internetových stránkách www.KFFestival.cz.

 

Anna Kučerová

Naposledy aktualizováno: 2011-08-24 18:12:53

 

Pořadatel KFF: Mediální partneři KFF:

SPaT Dyleň, Karlovy Vary Krajské listy krl° - Karlovarské radniční listy Český rozhlas