Na 17. Karlovarském folklorním festivalu se představí Cookovy ostrovy, Rumunsko i Brazílie

Tisková zpráva
28.6.2012
 

Již po sedmnácté se Karlovy Vary stanou svědkem největších folklorních slavností v regionu. Ve dnech 4. – 9. září 2012 se na 20 scénách Karlovarského folklorního festivalu představí přední folklorní soubory z Česka i zahraničí, chybět však nebudou ani zástupci zemí značně exotických.

„Každý rok se v Karlových Varech díky nadšení a činnosti členů Souboru písní a tanců Dyleň konají jedinečné slavnosti lidového umění, které přináší divákům všech generací širokou nabídku pořadů a představení. Kromě tradičních kolonádních vystoupení, slavnostního Galaprogramu nebo benefičního koncertu v přírodním amfiteátru pod hradem Loket tak mohou zájemci navštívit například krojovanou Snídani u pramenů nebo si zazpívat a zatančit na Folklorparty v LH Mánes. „Výrazného rozšíření se letos dočká pořad národnostních menšin žijících v ČR Žijí s námi, který bude zaměřen především na kulturu menšin z Blízkého východu a Afriky“, říká pan Lubor Hanka, vedoucí SPaT Dyleň a zároveň ředitel festivalu v jedné osobě.

Již tradičně Karlovarský folklorní festival přináší na svá pódia exotické tanečníky ze všech koutů světa. I letos čeká na návštěvníky pestrý výběr - největšími lákadly 17. ročníku KFF budou bezpochyby vystoupení souborů z Nového Zélandu, Cookových ostrovů, Brazílie nebo Rumunska. V rámci pořadu národnostních menšin rovněž vystoupí orientální hudebníci ze Sýrie či tanečníci z Konga. Diváci se proto již nyní můžou těšit na krásné polynéské tanečnice vystupující v zářivě barevných krojích z přírodních materiálů, na briskní balkánské rytmy v podání profesionálního souboru z rumunské Moldávie nebo na podtatranské goralské tance, které s nezaměnitelným šarmem představí slovenský folklorní soubor Magura. Pestrou festivalovou dramaturgii objasňuje Alžběta Lupíšková, marketingová manažerka KFF: „Internacionalita je důležitým prvkem našeho festivalu. Proto jsme se také letos rozhodli pro nové motto festivalu, které zní ,Mezinárodní folklorní lázeň‘.“

17. Karlovarský folklorní festival je jednou z největších kulturních akcí Karlovarského kraje. Je organizován dobrovolníky a plní celou řadu společenských funkcí. Jeho posláním je nejen rozvíjet a posilovat kulturní regionální identitu, ale také přispívat ke vzájemné toleranci mezi národy a zvyšovat povědomí o zvycích a tradicích jiných kultur.

„Více informací o programu a vstupenkách na www.KFFestival.cz.

 

Anna Kučerová

Naposledy aktualizováno: 2012-06-28 23:21:57

 

Pořadatel KFF: Mediální partneři KFF:

SPaT Dyleň, Karlovy Vary Krajské listy krl° - Karlovarské radniční listy Český rozhlas