Jubilejní 20. ročník Karlovarského folklorního festivalu

Vážení přátelé,
 

již podvacáté hostí Karlovy Vary folklorní soubory z domova i z daleké ciziny, již podvacáté se koná Karlovarský folklorní festival s jarmarkem lidových řemesel. Hodně se od 1. ročníku v roce 1996 změnilo. Město Karlovy Vary se stalo nejvýznamnějším partnerem festivalu, rozrostl se počet pořadů a scén, festival se díky podpoře Karlovarského kraje rozšířil do dalších měst, vyrostla celá nová generace organizátorů. Rozrostla se ale i administrativní zátěž akce, všude tam, kde před 20 lety stačil úsměv a podání ruky, existuje dnes už více než 30 žádostí, formulářů a potřebných razítek, bez nichž by se festival nemohl uskutečnit. Jsou však také jistoty, které zůstávají – nádherná kulisa lázeňského města, sponzoři a přátelé, z nichž mnozí jsou festivalu věrni od jeho počátků, stovky usmívajících se diváků, vysoká umělecká úroveň hostujících souborů a především nezměrná obětavost a nadšení organizátorů ze souboru Dyleň v čele se zakladatelem a ředitelem festivalu Luborem Hankou. Ti všichni odvádějí ve svém volném čase práci, která v lecčems předčí akce profesionálních kulturních agentur.
 

Je namístě jubilujícímu festivalu k jeho výročí gratulovat. A zároveň mu popřát přízeň a podporu ze strany všech institucí i neutuchající elán organizátorů, kteří pro Karlovy Vary každoroční přehlídku radosti, krásy a úcty k lidovým tradicím pořádají.
 

Karlovarský folklorní festival k našemu městu patří a sluší mu. Můžete se o tom ve dnech 1. až 6. září 2015 sami přesvědčit. Oslavte kulaté výročí spolu se soubory z Mexika, Číny, Nového Zélandu, Německa, ze Slovenska, Moravy i Čech. Hudba a tanec zajištěny!
 

Za všechny, jimž se stal festival součástí života

 
 
Eva Hanková
členka Rady festivalu

Naposledy aktualizováno: 2015-08-05 23:17:46

 

Pořadatel KFF: Mediální partneři KFF:

SPaT Dyleň, Karlovy Vary Krajské listy krl° - Karlovarské radniční listy Český rozhlas